Mój Gdańsk | Książka tygodnia

 

Stefan Chwin, urodzony w Gdańsku w 1949 roku, jeden z najwybitniejszych współczesnych pisarzy polskich, jest autorem powieści i esejów: Krótka historia pewnego żartu, Hanemann, Esther, Złoty pelikan, Dolina Radości, Panna Ferbelin, Srebrzysko, Opowiadania dla Krystyny, Samobójstwo jako doświadczenie wyobraźni, Wolność pisana po Jałcie, a także Kartki z dziennika oraz Dziennik dla dorosłych.

Książki i eseje Stefana Chwina publikowane są w Niemczech, Austrii, Anglii, Irlandii, Włoszech, Czechach, Danii, Francji, Szwecji, Słowenii, Serbii, na Ukrainie, Węgrzech, w Rumunii, Słowacji, Hiszpanii, Japonii, Szwajcarii, w Rosji, Meksyku, Kanadzie i USA. Najbardziej gdańska z nich, obrosła legendą powieść Hanemann, została przetłumaczona na 15 języków.

Mój Gdańsk to wydany po raz pierwszy, niezwykły zbiór najważniejszych tekstów pisarza o rodzinnym mieście, prezentujący osobisty, pasjonujący, piękny a zarazem kontrowersyjny obraz Miasta, obecny w twórczości powieściowej i refleksji historyczno-filozoficznej autora.

Stefan Chwin

Mój Gdańsk

Skip to content