Wiek paradoksów. Czy technologia nas ocali? | Książka tygodnia

Dlaczego płacimy za oszukiwanie samych siebie?
Czy robot może emocjonalnie złamać człowieka?
Jak wielkie firmy wykorzystują naszą samotność?

Natalia Hatalska pozwala inaczej niż dotychczas spojrzeć na to, czym jest życie w XXI wieku, odkryć i zrozumieć mechanizmy kierujące relacjami, technologią i polityką. Jej książka zmusza do tego, byśmy się zatrzymali i zadali sobie najważniejsze pytania: Czy można powstrzymać rozwój technologii? Co nas czeka, gdy inżynieria genetyczna pozwoli na hodowanie ludzi na szeroką skalę? Gdzie jest granica postępu technologicznego, o ile w ogóle taka granica istnieje? To ostatni moment na zadanie niektórych z tych pytań i szukanie na nie odpowiedzi.

Natalia Hatalska mówi o najważniejszych problemach współczesnego świata: o samotności, manipulacji, dezinformacji, a także o technologii, która może przejąć nad nami kontrolę. Nie daje gotowych odpowiedzi, lecz poszerza perspektywę. Prowokuje do tego, byśmy gruntownie przemyśleli nasz stosunek do rzeczywistości XXI wieku.

Natalia Hatalska – analityczka trendów, publicystka, założycielka i prezeska instytutu badań nad przyszłością infuture.institute. Zaliczana do dziesięciu najważniejszych autorytetów polskiego biznesu. Nagrodzona tytułem Digital Shaper w kategorii wizjoner – przyznawanym osobom, które mają ponadprzeciętny wkład w rozwój gospodarki cyfrowej w Polsce. „Financial Times” umieścił ją na liście New Europe 100 – stu osób z Europy Środkowo-Wschodniej, które zmieniają społeczeństwo, politykę i biznes, prezentując nowe podejście do dominujących problemów.

Zachęta do odważnego spojrzenia w przyszłość.
Hanna Wróblewska, dyrektorka Zachęty

Natalia Hatalska jest analityczką trendów, autorką licznych projektów badawczych. Jej działalność w zakresie poszukiwania, analizy i prognozowania nowych trendów, uznawana jest i doceniana. Posiada trzy fakultety z filologii polskiej, logopedii i marketingu. Ukończyła także studia doktoranckie z ekonomii, jak również jest absolwentką London Business School w Wielkiej Brytanii, dzięki otrzymanemu stypendium w ramach prestiżowego programu Joseph Conrad Scholarship.

Wiek paradoksów. Czy technologia nas ocali?
Natalia Hatalska
 


Znak

Skip to content