Pokolenie ’89. Młodzi o polskiej transformacji

Między rokiem 1986 a 1995, w czasie, gdy w Polsce dokonywała się transformacja ustrojowa, rodzili się ludzie. To my – pierwsze pokolenie, które nie zna czasów PRL-u. Słabo pamiętamy też przemiany gospodarcze z lat 90. A członkostwo Polski w Unii Europejskiej, otwarte granice i dostęp do Internetu to dla nas coś oczywistego.

Mamy kilka lat doświadczeń na rynku pracy, próbę wynajęcia lub kupna mieszkania i pierwsze zapłacone składki na emeryturę. Niektórzy z nas właśnie zakładają rodziny. I wiemy już, jakie są owoce polskiej transformacji, choć ani nie przeżyliśmy świadomie jej przebiegu, ani nie za bardzo interesuje nas to, co było wcześniej. Ale to, co zastaliśmy, wchodząc w dorosłe życie, odbiega często od tego, czego oczekiwaliśmy.

Ta książka oddaje głos naszemu pokoleniu. Pokoleniu ‘89, które do tej pory było anonimowe, ale teraz zaczyna coraz głośniej mówić o tym, co trzeba w Polsce zmienić.

„Autor w pełnej cennych obserwacji i danych książce oddaje głos pokoleniu dzisiejszych trzydziestolatków. Jeśli ją przeczytacie – a gorąco polecam – nasze życie może w końcu przestanie was zadziwiać” – Justyna Suchecka, dziennikarka

Jakub Sawulski (1989) – doktor nauk ekonomicznych. Ekspert w Biurze Analiz Sejmowych oraz wykładowca w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Zajmuje się finansami publicznymi oraz polityką energetyczną i innowacyjną państwa. Kierował dwoma ogólnopolskimi projektami: „Jak są wydawane moje podatki” i „Młodzi o systemie emerytalnym”.

WYDAWNICTWO KRYTYKI POLITYCZNEJ

Skip to content