Spotkanie z Donaldem Tuskiem w Gdańsku

Data/Czas
- 18/12/2019
17:00 - 21:00

Lokalizacja
Europejskie Centrum Solidarności


Książka „Szczerze” to osobisty dziennik przewodniczącego Rady Europejskiej opowiadający o kulisach europejskiej polityki i kluczowych momentach polskiej i europejskiej historii ostatnich lat. W dzienniku towarzyszymy Donaldowi Tuskowi w pierwszych krokach w nowej roli, poznajemy kulisy europejskiej polityki i śledzimy najbardziej dramatyczne wydarzenia ostatnich lat: zamachy terrorystyczne w Paryżu i Brukseli, kryzys uchodźczy, śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, niekończące się negocjacje w sprawie brexitu. W książce znajdziemy też wielowymiarowe i zaskakujące portrety najważniejszych postaci światowej polityki, od Baracka Obamy i Angeli Merkel po Donalda Trumpa i Borisa Johnsona.

„Szczerze” to również zapisane potoczystym, barwnym językiem polityczne credo Donalda Tuska i opowieść o Europie, która pozostaje wielkim marzeniem, a także o europejskiej polityce, która bywa gorzkim rozczarowaniem.

Rozmowę z gościem poprowadzą: Bartosz Wieliński, dziennikarz „Gazety Wyborczej” oraz Paweł Goźliński, redaktor naczelny Wydawnictwa Agora.

Obwiązuje rejestracja na spotkanie pod linkiem.

Partnerem spotkań jest Wydawnictwo Agora.

Książkę będzie można kupić przed wydarzeniem i po nim oraz otrzymać autograf bohatera spotkania.

 

Wydawnictwo Agora