fbpx

Społeczne Archiwum Dźwięku: Co u Was słychać? #2

Data/Czas
- 06/05/2020 - 31/08/2020
Całodniowe


ECS: Wymieniając się dźwiękowymi nagraniami domowej i zawodowej codzienności, możemy wspólnie wyczekiwać parzącej się kawy, wypatrywać wróbli świergoczących za oknem i przysłuchiwać się rozmowom z oddali. Dzieląc się fragmentami dnia, ułatwimy sobie czas samotności i wyczekiwania. Kontynuujemy rejestrowanie otoczenia w Społecznym Archiwum Dźwięku i przedłużamy czas trwania projektu!

Czy w izolacji towarzyszy Wam szum miasta, śpiew ptaków, szum przejeżdżających samochodów, a może dźwięk bulgoczącej kawy? Słyszycie sąsiadów oglądających seriale lub remontujących mieszkanie? Nasze domy funkcjonują w różnych, często bardzo odmiennych od siebie środowiskach dźwiękowych. Nagrajcie odgłosy Waszej codzienności. Wspólnie stwórzmy dźwiękowe archiwum społecznej izolacji.

Jak się włączyć?
nagraj domowe dźwięki lub te, które masz za oknem (może to być filmik nagrany telefonem lub nagranie dyktafonem, dodatkowo możesz zrobić zdjęcie tego miejsca)
opublikuj nagranie w wydarzeniu lub podeślij je do nas na e-maila: sad@ecs.gda.pl
daj znać, z czym kojarzą Ci się zarejestrowane dźwięki, co widzisz po zamknięciu oczu.

Nagrania możesz dodawać każdego dnia, koniec sierpnia to czas, kiedy mamy nadzieję, spotkamy się już na mieście!

Dotychczas zebrane nagrania dźwiękowe znajdziecie tutaj: stocznia , codzienność.

Zebrane materiały chcielibyśmy w przyszłości przekształcić w rodzaj dźwiękowej mapy kultury i społeczności w izolacji. Mamy nadzieję, że uda się to zrobić w sierpniu.
Projekt ma charakter społeczny, a nie artystyczny. Nie przejmujcie się więc tym, że nagranie nie jest doskonałe. Bawcie się dźwiękiem!
Do usłyszenia!

 

Europejskie Centrum Solidarności