Polska w świecie kryzysów

Polska w świecie kryzysów

Data/Czas
- 05/10/2018
17:00 - 19:30

Lokalizacja
Warszawa - Fundacja im. Stefana Batorego


W imieniu forumIdei Fundacji im. Stefana Batorego przypominamy o debacie Polska w świecie kryzysów z udziałem Jacka Czaputowicza, ministra spraw zagranicznych RP. Spotkanie odbędzie się w piątek, 5  października, w godz. 17.00-19.30, w Fundacji Batorego (ul. Sapieżyńska 10a w Warszawie).

Unia Europejska i świat Zachodni mierzą się dzisiaj z bardzo poważnymi  wyzwaniami, poczynając od narastających zagrożeń w swym najbliższym  otoczeniu, kończąc na pogłębiających się podziałach w Unii i w relacjach transatlantyckich. Efektem tych problemów są kryzysy, które dotykają bardzo różnych wymiarów rzeczywistości: gospodarki, instytucji międzynarodowych, a także sfery wartości, na jakich jest oparta  Wspólnota. Jak w tych trudnych czasach powinna wyglądać polska polityka  zagraniczna? Jakie są jej priorytety? W jakim stopniu działania polskiego rządu odpowiadają na problemy nowej rzeczywistości  międzynarodowej?

 

Debatę otworzy wystąpienie prof. Jacka Czaputowicza, ministra spraw zagranicznych RP. Ponadto w dyskusji udział wezmą:

Bogumiła Berdychowska z Zespołu Laboratorium „Więzi”,
Piotr Buras, dyrektor warszawskiego biura ECFR,
Paweł Musiałek z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego oraz Michał Sutowski, publicysta Krytyki Politycznej. Spotkanie poprowadzi Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, dyrektorka forumIdei Fundacji Batorego.

Spotkanie odbędzie się w języku polskim (zapewniamy tłumaczenie symultaniczne na język angielski). Przed debatą, o 16.30 zapraszamy na kawę i herbatę. Prosimy o potwierdzenie udziału przez formularz rejestracyjny (rejestracja online).