fbpx

Łódź. Miasto po przejściach spotkanie autorskie w Koneser Bar 3/4

Data/Czas
- 15/10/2020
18:00 - 19:00

Lokalizacja
Bar Koneser 3/4


Niezwykła okazja do spotkania z autorami reportaży „Łódź. Miasto po przejściach” na żywo w Koneser Bar 3/4 lub online. Rozmowę z Wojciechem Góreckim i Bartoszem Józefiakiem poprowadzi Piotr Lipiński.
Kiedyś drugie, a wkrótce pewnie czwarte miasto w Polsce. Z największą śmiertelnością niemowląt, największą liczbą mieszkań bez ubikacji. I z pięknie odnowioną Piotrkowską – pisze w recenzji, która ukazała się w newsweek.pl Piotr Bratkowski. „Łódź. Miasto po przejściach” to – jak słusznie podkreślają wydawcy – swoisty eksperyment. Dwójkę autorów dzieli pokolenie. A co ważniejsze, Górecki pisał swoje teksty w latach 90. […] Stąd mamy nie tylko dwa rodzaje narracji. To także w jakiejś mierze opowieść o dwóch miastach przeżywających wstrząsy wprawdzie równie potężne, ale jednak nieco innej natury.

„Ta książka to podróż po ostatnich trzydziestu latach „polskiego Manchesteru”. Miasta, w którym ŁKS i RTS wciąż piszą po murach, rewitalizacja pochłania miliony, a secesyjne kamienice chylą się ku upadkowi. Ale też metropolii, które ma największy w kraju dworzec, śmiało korzysta ze swojego postindustrialnego charakteru i niezmiennie przyciąga miłośników kina i artystów” – pisze wydawca.

Spotkanie odbędzie się w Koneser Bar 3/4 w budynku Muzeum Polskiej Wódki oraz będzie transmitowane online.

Wydawnictwo Czarne