fbpx

Łódź. Miasto po przejściach / premierowe spotkanie autorskie

Data/Czas
- 05/08/2020
18:00 - 20:00

Lokalizacja
Niebostan


Wydawnictwo Czarne: Zapraszamy na spotkanie z Wojciechem Góreckim i Bartoszem Józefiakiem, autorami książki ” Łódź. Miasto po przejściach”. Rozmowę poprowadzi Marta Madejska. Tych z Was, którzy nie mogą pojawić się na spotkaniu zapraszamy na strony FB Wydawnictwa Czarne, Łódzkiego Centrum Wydarzeń lub Łodzi, gdzie znajdziecie transmisje live z wydarzenia.

W Łodzi dzieje się dokładnie to samo, co w każdym polskim mieście. Tylko że dzieje się bardziej. Ta książka to podróż po ostatnich trzydziestu latach „polskiego Manchesteru”. Miasta, w którym ŁKS i RTS wciąż piszą po murach, rewitalizacja pochłania miliony, a secesyjne kamienice chylą się ku upadkowi. Ale też metropolii, która ma największy w kraju dworzec, śmiało korzysta ze swojego postindustrialnego charakteru i niezmiennie przyciąga miłośników kina i artystów.

O Łodzi opowiada reporterski duet: Wojciech Górecki przywołuje wspomnienia z przełomu lat 80. i 90., a ze współczesnością konfrontuje je Bartosz Józefiak. Teksty tworzą książkę eksperyment – rozciągniętą na trzy dekady reporterską panoramę miasta.

Wydawnictwo Czarne