Kultura paryska

Kultura paryska

Data/Czas
- 27/02/2018
18:00

Lokalizacja
Kawiarnia Kultury w Pawilonie Józefa Czapskiego


Dom i ludzie: nagroda i wernisaż

Organizatorzy zapraszają na wręczenie nagrody I edycji Konkursu na najlepszą pracę magisterską i doktorską związaną z historią i dorobkiem Instytutu Literackiego w Paryżu i wernisaż wystawy „Kultura paryska. Dom i ludzie” przygotowanej przez Stanisława Mancewicza i Wojciecha Nowickiego.

W spotkaniu wezmą udział: Andrzej Betlej, Monika Podkówka – laureatka konkursu, autorka pracy Tropami „przygody” dziennikarskiej Gustawa Herlinga-Grudzińskiego na łamach „Tempo Presente”, obronionej w Zakładzie Filologii Włoskiej w Instytucie Filologii Romańskiej UJ, prof. Jadwiga Miszalska – kierownik Zakładu Filologii Włoskiej UJ, prof. Maria Maślanka-Soro – promotorka pracy, Zakład Filologii Włoskiej UJ, Wojciech Sikora oraz Stanisław Mancewicz. Całość poprowadzi Agnieszka Kosińska.
Po spotkaniu zapraszamy na prezentację dotyczącą bogatych archiwów Instytutu Literackiego przygotowaną przez Stanisława Mancewicza – przedstawiciela Stowarzyszenia Instytutu Literackiego Kultura w Polsce i redaktora portalu kulturaparyska.com

Miejsce: Kawiarnia Kultury w Pawilonie Józefa Czapskiego
ul. Piłsudskiego 12 — 27 lutego 2018, wtorek, godz. 18.00.

Institut Littéraire ”KULTURA”