Kobiety w Polsce po 1989 roku | Sylwia Chutnik w ECS

Kobiety w Polsce po 1989 roku | Sylwia Chutnik w ECS

Wczytuję mapę...

Data/Czas
- 13/06/2018
18:00 - 20:00

Lokalizacja
Europejskie Centrum Solidarności


13 czerwca w Europejskim Centrum Solidarności Chutnik opowie o najważniejszych jej zdaniem przełomach po 1989 r. w godzinach 18:00 – 20:00

Spotkanie z Sylwią Chutnik zamyka pierwszą, trwającą od marca, część spotkań z wybitnymi kobietami nauki, kultury, sztuki i polityki. Cykl jest szansą, by przyjrzeć się minionemu stuleciu z perspektywy kobiet: ich praw, dokonań, życia codziennego. Dotyczas odbyły się spotkania dotyczące sytuacji kobiet przed i po uzyskaniu przez nie praw wyborczych, w czasach socjalizmu i Solidarności.
Każdy z wykładów zabiera w podróż przez dzieje naszego kraju z perspektywy innej niż historia wojen i podbojów, obowiązująca w powszechnym systemie edukacji. Przewodniczkami w tej podróży są kobiety, które w swoim życiu i działaniach także starają się realizować ideały niepodległych Polek.

Idea wykładów pojawiła po tym, gdy jasnym stało się, że na Stulecie Niepodległości głos kobiet jest mało słyszalny. Pomysłodawczynią Polki Niepodległej jest Beata Maciejewska z Fundacji Przestrzenie Dialogu, od trzech lat Pełnomocniczka Prezydenta Słupska Roberta Biedronia ds. zrównoważonego rozwoju. Całość cyklu przygotowała rada programowa powołana przy Fundacji Przestrzenie Dialogu, w skład której weszło 8 kobiet aktywistek z całej Polski: Monika Gotlibowska, Beata Maciejewska, Marta Makuch, Karolina Skowron, Anna Strzałkowska, Monika Szadkowska, Małgorzata Tkacz-Janik, Danuta Wawrowska.

Organizatorzy: Fundacja Przestrzenie Dialogu, Fundacja im. Róży Luksemburg, Stowarzyszenie Kobiecy Słupsk.
Wsparcie: Kongres Kobiet, Robert Biedroń Prezydent Miasta Słupska

Część wykładów odbędzie się także w Gliwicach, Katowicach, Słupsku, Toruniu i Warszawie.
Grafikę projektu wykonała Marta Frej.

Źródło: Fundacja Przestrzenie Dialogu