Forum Młodych 2017

Forum Młodych 2017

Wczytuję mapę...

Data/Czas
- 28/11/2017
10:00 - 14:45

Lokalizacja
Europejskie Centrum Solidarności


W tym roku młodzi będą debatować pod hasłem: PRZESTRZEŃ / WSPÓLNOTA / SOLIDARNOŚĆ.

Tradycyjnie na w FORUM MŁODYCH będzie mogło wziąć udział ponad 450 osób. Od wiosny nad programem pracuje Rada Programowa Forum Młodych, w której skład wchodzi 10 uczennic i uczniów ostatnich klas szkół średnich, wspieranych przez edukatorki ECS. W programie m.in. wiele dyskusji w mniejszych gronach, gdzie ścierać się będą poglądy ekspertów. Publiczności przysługuje prawo żywego udziału w debacie. Wiadomo już, że wśród gości będą dziennikarki i naukowcy, psycholożki i działacze społeczni, coache i wolontariuszki, filozofowie i artystki.
– Prawdziwi ludzie, specjaliści w swoich dziedzinach, gotowi służyć Wam swoją wiedzą i doświadczeniem – mówi Agnieszka Wichrowska z ECS, koordynatorka projektu.

Debaty poprowadzą członkinie i członkowie Rady Programowej Forum Młodych.
– Konferencja organizowana jest przez młodych dla młodych. Tematy i problemy poruszane podczas niej pokazane są w innym świetle. Na pewno nie ma nudy na Forum Młodych, a wszyscy uczestnicy wychodzą z pełną energią – mówi Agata Czajka z III klasy Technikum Łączności w Gdańsku, członkini Rady Programowej Forum Młodych.
Wkrótce zaprezentujemy pełen program wydarzenia.

To już dziewiąta edycja FORUM MŁODYCH. Co roku uczniowie szkół średnich z całego Pomorza w ECS rozmawiają o sprawach ważnych i najważniejszych m.in. o: życiowych wyborach, kondycji świata, podatkach, sztuce, rozwoju osobistym i metodach na radzenie sobie z ekstremizmami. Młodzi do dyskusji zapraszają znane osoby, ekspertów, by wspólnie szukać złotego środka.

WSTĘP: WOLNY (REJESTRACJA)

Program konferencji
/ godz. 10.00 | otwarcie FORUM MŁODYCH / audytorium ECS
/ godz. 10.30–12.00 | panele dyskusyjne dla młodzieży i warsztaty dla nauczycieli
/ godz. 12.45 | wystąpienia gości → audytorium
/ godz. 14.30 | Zakończenie

EUROPEJSKIE CENTRUM SOLIDARNOŚCI