BEZRADNOŚĆ FILOZOFA: Kultura z wojną w tle

Data/Czas
- 25/04/2022
18:00

Lokalizacja
Gdański Teatr Szekspirowski


“Kultura z wojną w tle” to temat bliski wizji kultury profesora Jerzego Limona w kontekście wyzwań cywilizacyjnych, przed jakimi stoimy. Rok po jego śmierci wracamy do rozmowy w obliczu wojny w Ukrainie. Jakie zadania stawia przed kulturą i instytucjami kultury obecna sytuacja? Jakiej działalności kulturalnej potrzebujemy, żeby otwarcie na migrantów z Ukrainy zmieniło na stałe nasz stosunek do Innych?

Jakie należy podjąć działania, aby język populistycznej propagandy na zawsze zniknął z naszej debaty publicznej?
Nad odpowiedziami na te i inne pytania zastanawiać się będzie Piotr Augustyniak i jego goście – Agata Grenda, dyrektorka GTS oraz Basil Kerski, dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności.

Inspiracją do rozmowy będą fragmenty wydanej niedawno książki profesora Limona „Szekspir. Siedem grzechów głównych (z zarazą w tle)”, której fragment odczyta Dorota Androsz.

Zapraszamy do udziału na żywo w GTS  bilety dostępne na stronie.

_____________________________

Cykl Bezradność filozofa. Rozmowy o współczesności z Szekspirem w tle został zainaugurowany w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim 23 kwietnia 2021 roku, w 457. rocznicę Urodzin Williama Szekspira. Pierwsza odsłona cyklu, inspirowana szekspirowskimi postaciami Prospera i Hamleta, poświęcona była życiu i twórczości zmarłego w marcu bieżącego roku Profesora Jerzego Limona. Rozmowy w ramach cyklu organizowane są raz w miesiącu.
Kuratorem cyklu jest Piotr Augustyniak – filozof, pisarz, dramaturg, eseista, tłumacz, profesor w Katedrze Filozofii Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Gdański Teatr Szekspirowski

Skip to content