fbpx

All About Freedom Festival 2020

Data/Czas
- 14/10/2020 - 18/10/2020
12:00 - 22:00

Lokalizacja
Europejskie Centrum Solidarności


Wbrew koronawirusowi, choć w maseczkach i dystansie, zapraszamy na 14 już edycję ALL ABOUT FREEDOM FESTIVAL. Serwujemy dokumenty i fabuły, niemal same nowości, również obsypane nagrodami, jak Grand Prix Berlinale 2020. Większości z tych filmów nie zobaczycie w dużych kinach.

„Wszystko o wolności” – brzmi zawołanie naszego festiwalu, co w dobie ograniczeń brzmi jak prowokacja.
– Widzimy na co dzień, jak łatwo nam odebrać nasze prawa, które wydawały się wcześniej oczywistością. Pandemia to czas sprawdzenia naszego poczucia solidarności. Zakazy i nakazy mające nas bronić przed pandemią dopiero wtedy nabierają sensu, gdy przestrzegając je, czujemy solidarność wobec innych obywateli – mówi Artur Liebhart, kurator programu filmowego AAFF. – Proponujemy w tegorocznym programie AAFF obrazy wolności i solidarności ku pokrzepieniu serc.

14 edycja ALL ABOUT FREEDOM FESTIVAL z racji pandemii będzie skromniejsza od poprzednich – mniej dni festiwalowych, mniej filmów oraz spotkań z twórcami i debat. Nie będzie też możliwości polegiwania w Ogrodzie Powolności. Z muzyki jednak nie rezygnujemy, nasz ogród będzie wypełniony dźwiękiem. Przygotowaliśmy też wystawę i projekt filmowy dla dzieci. Już dziś również, zbierając DOBRE SŁOWA, zapraszamy Państwa do współtworzenia projektu, który będziemy realizować w styczniu 2021 roku. Liczymy na Waszą życzliwość.

– Pandemia była i jest nadal sprawdzianem naszych postaw – co możemy dać innym, tym mniej odpornym? Co możemy zrobić, aby przywrócić poczucie stabilności, czegoś, co nazywamy „normalnością”? – wylicza Patrycja Medowska, zastępczyni dyrektora ECS ds. kultury obywatelskiej. – Ten trop doprowadził nas do wyjątkowych ludzi, którzy w najgorszym czasie pandemii świadczyli swoją pracę, dając nam spokój – piekarz piecze chleb, pielęgniarka wspiera chorych, tramwajarka wozi ludzi… Ich twarze widzicie Państwo na plakatach promujących festiwal. W ten skromny sposób chcemy im i im podobnym podziękować za ich odważną pracę w pandemii. Niech nadzieja będzie z nami!

Na przekór szarej jesieni zakładajcie na głowy festiwalowe czapki w kolorze pink. I koniecznie przychodźcie na projekcje przed czasem – gramy bez reklam, a wcześniej trzeba jeszcze podpisać oświadczenie pandemiczne. Cieszymy się, że jesteście z nami!

 

Europejskie Centrum Solidarności